
Az érzékeny bőr esetében nincs rendes felszívás!!! Csak védekezik,az ödéma és megvastagodott szaruréteg semmit sem enged át. Amíg nem normalizáljuk tehetünk bármit otthon semmi sem fog látványos hatást hozni!
Még manapság sem kap megfelelő figyelmet az érzékeny bőr. Nem önálló bőrtípus, mindig van mellette egy alaptípus, de kiemelten kell vele foglalkozni, mert ha nem is ismerjük fel a jeleket a kezeléseink többsége kidobott pénz,mert ez a bőr nem képes semmit sem rendesen felszívni,csak védekezik. Rengeteg oka lehet, bármely életkorban kialakulhat.
Gyengül a bőr természetes védőrétege, ami alapesetben megtartja a nedvességet és óvja az alsóbb rétegeket a káros behatásoktól. A szaruréteg véd a mikroorganizmusok, kemikáliák és allergének támadásától. Minimalizálja a láthatatlan vízleadást, így óv a dehidratációtól. A bőrünk felszíne védő, savas kémhatású kb. 5-5,5-ös pH értékkel bír, ez tartja fenn az egészséges bőrflórát és a hámlási folyamatokat,közömbösíti a lúgos anyagokat, mint például a szappan és a hagyományos tenzidek. Erről egy másik bejegyzésben bővebben is olvashatsz majd.
Belső okai lehetnek a hormonális változások pl. terhesség, pubertás, menstruációs ciklus, menopauza, stb. Amikor a bőr idősödni kezd, az életkor előrehaladtával fordított arányban csökkennek azok az anyagok, amelyek lényeges szerepet játszanak a hidrolipid film és a savköpeny kialakításában, működésében. Ezzel felborul a pH egyensúly, ami a vízveszteség fokozódásához vezet. Csökken a bőrben lévő aquaporin csatornák száma, így a dehidratáció még tovább fokozódik.
Külső okai az éghajlatbeli változások, hőmérséklet ingadozás növelik a bőr érzékenységét. Hideg időben a bőr mirigyeinek kiválasztása csökken, nem tudják a megfelelő mennyiségű savas anyagokat előállítani a bőrfelszíni emulzió számára, ami szintén kiszáradáshoz vezet. Mint látjuk a kiszáradás a legnagyobb ellensége a bőrünknek. Ezért is fontos már korán elkezdeni egy megfelelő termékkel hidratálni, 25 éves kortól óvni az arcunkat, mert a megelőzés mindig könnyebb, mint a már meglévő problémát orvosolni, ami nem lehetetlen a Janssen termékeivel de idő és pénz!
A túlzásba vitt személyi higiénia, napi többszöri fürdés, főképp kádban ázás a nagy habok közepette, amely során a természetes hidratáló faktorok és a felszíni lipidek lemosódnak. A hagyományos tenzidekkel való tisztálkodás ugyan megtisztítja a bőrt de ki is szárítja, ezért felejtsük el egy életre a szappanokat főleg arcon. A bőrünk minden természetes védőrétegét lemossa, a bőr pH értéke felborul, ami ha még hajlam is van rá később súlyos problémákat okoz, pl.: különböző bőrgyulladásak, kiütések, periorális dermatitisz, szeborreás dermatitisz, ekcéma különböző formái és még sorolhatnám.
Apró változtatásokkal sokat tehetünk magunkért, a fürdés helyett gyors tusolás, a fürdővíz hőmérsékletének csökkentése és a legfontosabb, hogy SAVAS pH-jú tisztálkodási szereket használjunk, ami kíméletes és ugyanolyan hatékonysággal tisztít!!
Amikor terméket választunk magunknak nem elég csak azt néni, hogy minden irritáló anyagtól mentes legyen, hanem a terméknek aktívan kell hatnia a bőr mélyebb rétegeiben is, ezzel serkentve a természetes regeneráló folyamatait.
Minden alkalommal elmondom és szokszor nomádnak is tűnik, de a legtöbb esetben bőven elég egy sima melegvizes mosakodás, tusolás és csak a hajlatok tisztítására használjunk lemosókat normál életvitel esetén. Természetesen akinek a munkaköre miatt sok szennyeződés kerül a bőrére, sminkel, sokat izzad stb ők használjanak lemosókat de figyelve a pH-ra, kérjenek segítséget tőlem, hogy mivel ápolják magukat ilyen esetekben.
A Janssen speciálisan kifejlesztett egy szenzitív bőrre való termékcsaládot, amely olyan növényi hatóanyag komplexeket tartalmaz, amelyek rövid időn belül hoznak látványos, érezhető változást. A legújabb kutatásokra hivatkozva minden termék pH-ja savas, pont olyan mértékben ahogy azt az érzékeny bőr elviseli. Ezzel segíti a barrier/védőréteg visszaépítését, a regenáriós folyamatok gyorsulását.
A kozmetikában a bőr megvizsgálása után részletesen kikérdezzük a vendéget az esetleges betegségei, gyógyszerei, tisztálkodási szokásairól stb, és ennek tudatában állítjuk fel a kezelés menetét, amelyet célszerű otthon is folytatni, mert csak szoros együttműködéssel állítható meg és fordítható vissza a romló folyamat. Minden olyan irritáló tényezőt próbáljunk meg kiiktatni, ami az adott állapotot idézte.
Rengeteg bőrprobléma már attól is javulhat ha az otthon használt, mindenféle szárító hatású terméket félreteszünk, legyünk akármilyen tudatos bőrápolók is ha az adott terméktől nem javulunk már egy hét alatt akkor az nem megfelelő számunkra, mert egy jó termék pár nap alatt már változást kell hogy hozzon ha jól választottuk meg. A másik érdekes dolog, ami megmutatja, hogy mégsem jó egy termék, mégpedig az ha 1-2-3 hét alatt azt látjuk, hogy nagyon szépen javult a bőrképünk. VISZONT eltelik ez az idő és megmondhatatlan ok miatt még rosszabb lesz az állapot a kiindulónál is. Ekkor kell eszünkbe jusson, hogy bizony érzékeny a bőrünk és ehhez szakszerű segítség kell. Hívj fel, gyere el, segítek.